Tagi

, ,

Co kryje się pod słowem numizmatyka? Numizmatyka to pomocnicza nauka historii, która swoje korzenie zawarła już w XIV wieku. Dotyczy ona uzyskiwaniem starych monet, banknotów, jak również tym podobnych przedmiotów pieniężnych. Nie można powiedzieć dokładnie jakie są jej początki i z jakiego miejsca się wzięła. Nie wiadome jest także pochodzenie słowa numizmatyka (podobne odniesienia znajdziemy i w grece, oraz w języku łacińskim). Faktem jest jednak,iż im bardziej poznajemy tę naukę, tym bardziej odchodzi ona od swojego potencjalnego zadania, zaś grono jej wiernych osób podnosi się. Obecnie bowiem, miłośnicy, którzy indywidualnie zajmują się tym, należą do hobbystów (nierzadko tych z obsesją do) z pozoru niewartościowych monet.

Z myślą o pasjonatach złotych monet otworzyliśmy sklep internetowy: Wyroby Mennicze, z siedzibą w Poznaniu, który oferuje swoim klientom sprzedaż złota inwestycyjnego, sztabki złota oraz złotych monet, 24h/dobę.

W związku ze wzrostem zapotrzebowań, a także indywidualnych wymagań szych klientów postanowiliśmy poprowadzić bloga, poprzez którego będziemy informować Państwa o naszych najnowszych, nabytych monetach, promocjach oraz innych okazjach. Serdecznie Zapraszamy!

Reklamy